Bóg się rodzi!

0 Comment
336 Views

Bóg się rodzi! Już ponad 2000 lat temu przyszedł i pokazał, że myśli zupełnie jak nie my – ludzie. Kiedy rozmyślamy o swoich zwykłych sprawach On pomyślał…. o nas, dając swoim przyjściem świadectwo i wskazując drogę do wieczności. Kiedy w mediach sprowadza się Boże Narodzenie do okresu podwyższonej sprzedaży, kiedy na mieście liczą się tylko prezenty i obrót pieniądza, warto zastanowić się dlaczego tu jesteśmy i czyje nadejście obchodzimy. Świętujemy narodziny samego Boga! W ciele człowieka narodził się Pan. Nie przyniósł karty upominkowej czy innych prezentów – przyniósł radość i nadzieję. Przyszedł i pokazał, że najważniejszy jest drugi człowiek.

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

…i dlatego chcemy Wam podziękować. Ludziom, którzy niosą pomoc każdego dnia w naszym Hospicjum. Spracowanym pielęgniarkom, które zmęczone mają zawsze serce dla każdego chorego. Lekarzom, którzy podejmują mądre decyzje, żeby tylko pacjent nie cierpiał. Osobom dbającym o porządek, wydającym posiłki. Chcemy podziękować osobom z biura, które opanowują coraz to nowe przepisy. Walczycie o kontrakty, żeby nikt nie musiał płacić za pomoc. Dziękujemy personelowi opieki domowej. Dobrze wiemy, że pół życia spędzacie w trasie, żeby nieść pomoc. Często rezygnujecie z normalnego powrotu do domu, żeby zajrzeć do kolejnego potrzebującego. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy czuwają przy pacjentach.. bo chcą. Dziękujemy także tym wolontariuszom, którzy poświęcają czas w różnego rodzaju kwestach i akcjach. Wymyślacie co zrobić, żeby przyśpieszyć rozbudowę Hospicjum. Paniom z biura rachunkowego, które obsługuje Hospicjum – wiemy, o że do domu wychodzicie późno, żeby wszystko pracowało jak należy. Ciężko wymienić wszystkich, bo jest Was ogromna ilość pracujących, współpracujących, sponsorów, darczyńców, inicjatorów akcji. Wszystkim Wam dziękujemy bo to dzięki przyjaciołom tego miejsca Hospicjum nie jest tylko odziałem, zbiorem personelu medycznego lecz jest domem. Miejscem gdzie mieszkają, żyją.

Między tymi, którzy cierpią mieszka też ten narodzony przed wiekami. Obchodząc kolejne 2019 urodziny Jezusa chcielibyśmy złożyć Wam życzenia pełne nadziei, radości i miłości. Żebyście zawsze wiedzieli dokąd zmierzacie. Żeby nic nie przesłoniło Wam radości z przebywania z drugim człowiekiem. Cieszcie się z każdego dnia i nie marnujcie tego życia na kłótnie, obrażanie się i inne bzdety. Bądźcie ludźmi radosnymi i nieście dalej swoją radość. Bądźcie wielcy niezależnie kim jesteście. Liczy się wielkość serca! Wiemy, bo widzimy to każdego dnia, że Wam go nie brakuje.