Kilometry dla Hospicjum

0 Comment
386 Views

Zakończyło się prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” w Gliwicach zadanie pn. ,,Kilometry dla Hospicjum”. Tym razem była to sztafeta, która  trwała przez 7 dni, przez 24 h. Podczas realizacji zadania został pobity rekord Polski w najdłużej trwającym biegu.

Realizując zadanie stworzono uczestnikom możliwość udziału w ciekawej formie spędzenia czasu wolnego – promując przy tym Miasto Gliwice w całym regionie jak również w kraju.

Sztafeta rozpoczęła się 18 maja i nieprzerwanie trwała do 25 maja.

Zadanie było realizowane na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Syriusza 30. Zawodnicy biegali przekazując sobie nawzajem pałeczkę służącą do pomiaru czasu trwania i zachowania ciągłości biegu.

Sztafeta miała również miała charakter charytatywny, gdyż wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” w Gliwicach prowadzili kwestę, z której całość zebranych środków to jest kwota 55 294,20 została przekazana na cel rozbudowy i modernizacji budynków Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Nadmieniamy, że Stowarzyszenie posiada aktualnie zgłoszoną zbiórkę ciągłą pod numerem 2016/3432/OR.

Zadanie było dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.