Kilometry dla Hospicjum

0 Comment
357 Views

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” w Gliwicach pragnie zaprosić mieszkańców Gliwic do udziału w III edycji biegu pn. ,,Kilometry dla Hospicjum”.

Tym razem będzie to sztafeta, która będzie trwała przez 7 dni, przez 24 h. Organizując imprezę chcemy bić rekord Polski w najdłużej trwającym biegu. Dając tym samym uczestnikom możliwość udziału w ciekawej formie spędzenia czasu wolnego.

Sztafeta rozpocznie się 18 maja i potrwa do 25 maja.
Cel główny zadania czyli bicie rekordu Polski w najdłużej trwającym biegu będzie realizowany na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Syriusza 30. Zawodnicy będą biegali przekazując sobie nawzajem pałeczkę służącą do pomiaru czasu trwania i zachowania ciągłości biegu.
Sztafeta będzie również miała charakter charytatywny, gdyż wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” w Gliwicach będą prowadzili kwestę, z której całość zebranych środków zostanie przekazana na cel rozbudowy i modernizacji budynków Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Zbiórka będzie prowadzona przez wolontariuszy w specjalnych koszulkach oznaczonych napisem ,,wolontariusz” i do specjalnych (oznakowanych i zabezpieczonych/zaplombowanych) puszek. Nadmieniamy, że Stowarzyszenie posiada aktualnie zgłoszoną zbiórkę ciągłą pod numerem 2016/3432/OR.

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.

Informacja prasowa (PDF)

Regulamin (PDF)