Przekaż 1,5% na rzecz Hospicjum w Gliwicach

Gliwickie Hospicjum jest organizacją pożytku publicznego i wiemy jaki zrobić najlepszy pożytek z 1,5%.

Dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy w stanie robić naprawdę wiele.

Misją naszego Stowarzyszenia jest udzielanie pomocy osobom ciężko i przewlekle terminalnie chorym. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że w sytuacji choroby jednej osoby, choruje cała rodzina. Dlatego naszym wsparciem obejmujemy również rodziny i bliskich pacjentów. By realizować nasze założenia prowadzimy opiekę hospicyjną w trzech formach- Poradnia Medycyny Paliatywnej, Stacjonarny Ośrodek Opieki Paliatywnej oraz Hospicjum Domowe. Ważnym trzonem naszej organizacji jest Centrum Wolontariatu Hospicyjnego. Organizujemy szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych.

Potrzeby naszego Stowarzyszenia są ogromne, wiąże się to ściśle z sytuacją pandemii COVID-19. Koszty pracy naszego Hospicjum wyraźnie wzrosły z powodu konieczności należytego zabezpieczenia personelu w odzież ochronną, maseczki i płyny do dezynfekcji. Ponadto byliśmy zmuszeni odwołać szereg wydarzeń, z których dochód jest przekazywany na działalność statutową naszego Hospicjum. Od 2 lat prowadzimy rozbudowę budynków Hospicjum. Obecnie gotowa jest bryła trzeciego budynku, który połączył dwa istniejące. Ukończone są również pomieszczenia Poradni na parterze budynku. Teraz rozpocznie się kolejny etap inwestycji: montaż wszelkich instalacji i podłączanie do sieci ciepłowniczej. Kolejne etapy to termomodernizacja budynku, ukończenie i wyposażenie Stacjonarnego Oddziału Opieki Paliatywnej. A w ostatnim etapie ukończenie kondygnacji, w której będą mieściły się pomieszczenia biurowe, czyli cała administracja Hospicjum wraz z Centrum Wolontariatu. Cała inwestycja ma służyć poprawie komfortu naszych podopiecznych, tak by w pełni mogli korzystać z otoczenia pozbawionego barier architektonicznych.

Możesz to zrobić za pomocą bezpłatnego programu zamieszonego poniżej

rozlicz swój PIT