Na kilka dni nasze Hospicjum zamieniło się w plan zdjęciowy… Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach realizuje projekt pn: „Zwiększenie aktywności społecznej- ogólnopolska kampania promująca wolontariat hospicyjny 2021-2022”. Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO. Wartość dofinansowania: 230.500,00 zł Całkowita wartość zadania: 233.860,00 zł

Celem projektu jest wzrost zaangażowania w życie społeczne ogółu obywateli poprzez ogólnopolską kampanię promującą wolontariat hospicyjny na przestrzeni 2021-2022 r.

Działania projektu będą miały charakter ogólnopolski. Miejscem realizacji zadania będzie szeroko rozumiana przestrzeń publiczna. Cykl dokumentów telewizyjnych promujących aktywność społeczną i wolontariat będzie emitowana w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz regionalnych stacjach telewizyjnych, ponadto materiał będzie dostępny w Internecie.

Zauważamy dużą potrzebę edukacji społeczeństwa, szczególnie biorąc pod uwagę stereotypy, które uruchamiają się na sam dźwięk słowa „hospicjum”. W dobie społeczeństwa starzejącego się, którego średnia długość życia jest coraz wyższa, należy zadbać o postawy bezinteresownej pomocy osobom starym, chorym i zależnym. Zakładana w projekcie kampania społeczna promująca aktywność obywatelską trafi do osób, które dysponując nawet chwilą wolnego czasu, dowiedzą się jak mogą włączyć się w działania na rzecz osób wymagających wsparcia. Cykl dokumentów telewizyjnych przedstawi różne formy wolontariatu, w którym każdy z odbiorców będzie mógł znaleźć aktywność dopasowaną do jego predyspozycji.

A poniżej relacja z produkcji kampanii. Będziemy informować kiedy będzie można zobaczyć pełen efekt.