Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach zostało zawiązane w 1990 roku.

Ponad 30 letnie doświadczenie wpierania ludzi chorych terminalnie pozwala nam prowadzić Hospicjum, które dba o potrzeby naszych pacjentów.

Głównym celem działania Stowarzyszenia jest wsparcie dla Zakładów Leczniczych Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

W ramach działań Stowarzyszenia obejmujemy opieką psychologiczną osoby po stracie bliskich w wyniku chorób przewlekłych i nieuleczalnych. Wspieramy dzieci, które doświadczyły choroby terminalnej w rodzinie.

Stowarzyszenie prowadzi Centrum Wolontariatu- tworzymy swój własny wolontariat, ale także angażujemy się w rozwój i promocję wolontariatu, wspierając rozwój organizacji pozarządowych NGO.

Działania Stowarzyszenia są możliwe zarówno dzięki funduszom pochodzącym z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i wsparciu darczyńców. Prowadzimy zbiórki pieniężne i rzeczowe, nasza największa coroczna zbiórka Kwesta Pierwszolistopadową, jest już bardzo mocno zakorzeniona w sercach gliwiczan. Stowarzyszenie jest także organizacją pożytku publicznego, dzięki czemu od wielu lat uzyskujemy wsparcie w formie przekazania 1 % podatku dochodowego.

Całkowity dochód z prowadzonych akcji jest przekazywany na działania statutowe Stowarzyszenia
Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach

ul. Daszyńskiego 29
44-100 Gliwice

stowarzyszenie@hospicjum.gliwice.pl

KRS: 0000001834

Biuro Stowarzyszenia czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dokumenty do pobrania